Naši partneři
Moose
 
Růžička Trade s.r.o.
 
Dědečkovy hodiny
 
Město Třebíč
 
Zajímáve odkazy
UNITRD WORLD WRESTLING
 
Svaz zápasu České republiky
 
ČESKÝ SVAZ MMA
 

ROZHOVORY S PETREM MACHÁČKEM A KARLEM VÉMOLOU STARŠÍM

Nejočekávanější souboj tuzemského MMA máme zdárně za sebou ačkoliv by se mohlo zdát, že se vítězstvím Karlose Vémoly ve třetím kole celá věc konečně uzavře, opak je pravdou. Ještě v oktagonu se nahlas mluvilo o odvetě a oba fanouškovské tábory si stále nemohou přijít na jméno.


Ještě na místě se mi podařilo vyzpovídat dva muže, kteří by mohli do celé situace vnést trochu světla. Tím prvním je trenér Petr Macháček (na fotografii v pozadí, pozn. red.), který Petra Knížete do oktagonu doprovázel.

 

ROZHOVOR S PETREM MACHÁČKEM:

 

Ahoj Petře, jaké jsou Tvoje pocity čerstvě po zápase Petra Knížete a Karlose Vémoly?

Přesně se vyplnilo to, co jsem předpokládal, tedy to, že to je 60:40 pro Vémolu. Těch 40 procent bylo způsobeno hlavně krátkou přípravou. Vznikly tu dohady, kvůli kterým se Petr dozvěděl jako poslední, že s Vémolou půjde zápasit, i když výzvu zveřejnil dřív. Měl tedy opravdu jen tři týdny na přípravu a za ty tři týdny udělal maximum.

 

Jak ty sám by jsi zhodnotil výkon Petra Knížete? Přeci jen dva roky nestál v kleci…

Mně se to líbilo, osobně jsem byl velmi spokojený. Myslím si, že Vémolu mnohokrát překvapil svojí mrštností a obratností, několikrát zvrátil Vémolovu dominantní pozici. Tvrdě zasahoval zespoda loktama a tvrdýma úderama, to bylo výborný. Myslím si, že Petr dojel na fyzičku, na nic jiného.

 

Myslíš si, že je reálná šance, že by došlo k odvetě mezi Vémolou a Knížetem?

To je asi na nich. Nejsem Petrův trenér, on mě jenom přizval k účasti na tomto zápase. Pro mě byla obrovská čest tu s ním být a jít s ním do klece. Je to určitě borec, kterého velmi uznávám, je tu od počátku, co jsme tyhle zápasy začaly dělat. Je jeden z prvních, kdo tu zápasil ještě bez rukavic a skoro bez pravidel.

Opravdu si myslím, že kdyby měl víc času na přípravu tak má na to, aby Vémolu porazil. Osobně odvety nenávidím. Borce ze svého klubu pouštím do odvet jen vyjímečně. Pořád říkám, že na světě je spousta bojovníků, se kterými můžete změřit síly, než abychom museli bojovat pořád s tím jedním.


Tím druhým je Karel Vémola starší (na fotografii v pozadí, pozn. red.), otec Karlose Vémoly a muž, který jej k zápasení vůbec dostal. Pan Vémola je dlouholetým trenérem zápasníků v Olomouci.

 

ROZHOVOR S KARLEM VÉMOLOU STARŠÍM:

 

Jak by jste zhodnotil výkon svého syna, který zápasil vůbec poprvé v České republice?

Jeho výkon bych hodnotil velice kladně. Už jenom díky tomu, že do přípravy dal úplně všechno. Trénoval dvoufázově i třífázově denně a připravoval se na to velice svědomitě.

 

Sledoval jste vy osobně českou MMA scénu ještě před tím, než na ni Váš syn oficiálně vstoupil?

Sledoval, ale abych pravdu řekl, nijak detailně, protože já jsem trenér zápasníků, takže se pohybuju hlavně na zápasnické půdě.

 

 

Co říkáte na situaci, která nastala s příchodem Vašeho syna na českou MMA scénu?

Myslím si, že všechno kolem bylo hodně pro diváky. Abych řekl pravdu, nejsem příznivcem takového jednání. Mám rád férový sport a chci, aby se k sobě borci chovali s úctou. Na všechny ty výstřelky v médiích Karlos musel reagovat, protože začala druhá strana.

 

Myslíte si, že je zde šance na odvetu mezi Karlosem a Petrem Knížetem? Přeci jenom jejich duel zvedal diváky ze sedadel a mnozí tvrdí, že zápas podobného formátu v České republice ještě nebyl.

Myslím si, že tento večer byl jeden z nejlepších za poslední léta a hlavní zápas večera byl suverénně nejlepší.

Jak znám Karlose, on nikdy žádnou výzvu neodmítá, naopak. Nové a nové výzvy jej motivují k lepším a lepším výkonům. Nemůžu mluvit za něj, ale pokud by tu nabídku dostal, tak by ji asi přijal.

zdroj:AKTIN

VideoVémola vs. Kníže

 
TOP NOVINKY
21.2.2014

Jarda Jahoda 33let

V únoru oslavil Kristova léta Jaromír Jahoda

18.2.2014

Wrestling Club Třebíč členem ČSMMA

Začátkem roku 2014 vstoupil Wrestling Club Třebíč do ČSMMA

Foto dne
O pohár primátora města Šamorin 2013-SLOVENSKO O pohár primátora města Šamorin 2013-SLOVENSKO

 

Video dne
Joe Weider Joe Weider